KIPRUN Încălțăminte Alergare pe asfalt KIPRUN KD500 Negru-Verde Bărbați

8 mm diferență de înălțime a tălpii între vârf și călcâi. |Talpă concepută special pentru a asigura un confort optim. K-ring: un inel situat la nivelul călcâiului, care îmbunătățește amortizarea în spate și permite dispersraea undelor de șoc, pentru o protejare eficientă a corpului (articulații, spate, genunchi). Kalensole: o spumă exclusivă, dezvoltată cu departamentul nostru R&D, care permite o îmbunătățire a amortizării cu 34%, mai dinamic cu +25% și o durabilitate de 1000 km în raport cu o spumă tradițională. |Pentru a alerga mai mult timp și în mod constant, confortul este un element esențial. Echipa noastră a îmbunătățit confortul acestui produs prin:- exterior foarte confortabil – amortizare în partea din față datorită tălpii mai groase. – zona din față a fost îmbunătățită, pentru confort optim.- un material fără cusături, pentru a limita riscul de frecare.|Pentru a vă permite să progresați și să vă îmbunătățiți timpul de referință la curse de la 10 km, până la maraton, încălțămintea KIPRUN KD500 favorizează dinamismul (propulsia) fuleului datorită formei și datorită tălpii cu spumă Kalensole. |Studiile de cercetare și de dezvoltare ale acestui produs au arătat că o încălțăminte ușoară îmbunătățește performanțele în timpul alergării, grație unui consum mai mic de energie. La realizarea acestui produs s-au utilizat materiale mai ușoare și o concepere nouă a tălpii, pentru a asigura confort și rezistență în timp. Rezultatul: încălțămintea KIPRUN KD500 este cu 4% mai ușoară decât încălțămintea KIPRUN FAST. Greutate: 512 g pentru mărimea 42. |Conceput exclusiv K-ONLY, o spumă mai densă situată sub primul os metatarsian. O cercetare de 6 luni, realizată cu Luxembourg Institute of Health*, a demonstrat că conceptul K-Only este potrivit pentru toate tipurile de fulee. Studiul în câteva cifre: – 372 alergători. – peste 12 558 de ședințe de antrenament. – 12 094 ore de practică. – 116 723 km parcurși. |Talpa încălțămintei a fost gândită asemenea unui cauciuc de mașină, pentru a alerga eficient, chiar și pe timp de ploaie. Noua geometrie a talpei, din cauciuc, asigură încălțămintei KIPRUN KD500 o aderență optimă pe teren umed, chiar și în viteză. |Încălțămintea Kiprun KD500 este rezultatul unor cunoștințe dobândite timp de mai mult de 10 ani, în Decathlon.Echipa noastră de pasionați de alergare dezvoltă încălțămintea Kiprun, datorită unei rețele de ambasadori: practicanții de alergare de la Decathlon, antrenori sportivi și voi. Astfel, alegem materialele, concepem produsele, apoi le testăm și le validăm în laborator și în practică.
Brand: KIPRUN
Categoria: Toate sporturile / Alergare, Incaltaminte alergare, trail si atletism, Incaltaminte alergare
Încălțăminte Alergare pe asfalt KIPRUN KD500 Negru-Verde Bărbați
Încălțăminte Alergare pe asfalt KIPRUN KD500 Negru-Verde Bărbați

Încălțăminte Alergare pe asfalt KIPRUN KD500 Negru-Verde Bărbați