INESIS Crosă Lemn 3 Golf 500 Mărimea 2 Viteză Medie Dreptaci

Lungimea croselor este determinată de distanța dintre sol și mâinile dumneavoastră. În urma unui studiu, am descoperit că persoanele înalte pot să aibă mâinile mici sau invers. Gata cu ideile preconcepute conform cărora:- femeile trebuie să joace cu crose mai scurte – bărbații trebuie să joace cu crose mai lungi – persoanele scunde trebuie să joace cu crose mai scurte – persoanele înalte trebuie să joace cu crose mai lungi|Echipa noastră a definit 2 lungimi de crose care se potrivesc cu 90 % din conformațiile jucătorilor de golf. Echipa noastră adaptează crosele la conformația dumneavoastră și Studiile noastre ne-au permis să definim cele două lungimi de shaft-uri:- Mărimea 1, dacă distanța sol/mână este sub 78,5cm – Mărimea 2, dacă distanța sol/mână este peste 78,5cm|Gripul croselor Inesis 500 este adaptat lungimii crosei. Grip mărimea 1 pentru shafts mărimea 1 Grip mărimea 2 pentru shafts mărimea 2.|Loft:16° Swingweight: D2 Lungime: 43,5″ Flexibilitate: normală. Greutate grip M2 : 51g Lungime: 26,5cm Diametru: 2,7cm.|Vă puteți măsura înălțimea, urmând următoarea metodă prezentată în video. |Crosele cu o lungime potrivită vă ajută să aveți o poziție naturală de swing și să trimiteți mingea mai departe și mai drept, deoarece loviți mingea mai spre centru de fața crosei. În realitate, crosele cu o lungime potrivită vă ajută să trimiteți mingea mai departe, întrucât loviți mingea înspre centrul feței crosei.|3 shaft-uri pentru 3 viteze.Echipa noastră a realizat un studiu cu 100 de practicanți de golf, care ne-au permis să împărțim swing-ul în 3 grupe: viteză mică, medie și mare.Pentru fiecare viteză, am ales un shaft care permite obținerea celui mai bun compromis distanță/precizie. Crosa este prevăzută cu un shaft din grafit ELEMENT CHROME 5F3. Acesta cântărește 58g, pentru a conserva o viteză bună de swing și flexibilitatea acestuia asigură obținerea unor traiectorii medii.|Cu ajutorul unei întrebări simple: ce crosă să aleg dacă sunt la 135 m de gaură? – Crosă de fier 5, hybride, driver: viteză mică – crosă de fier 6 sau 7: viteză medie – crosă de fier 8: viteză mare|Datorită unui shaft adaptat vitezei de balans, se obține înălțimea mingii și distanța optimă. – Un shaft prea rigid prin raport cu viteza de balans, nu se deformează la impact: mingea se ridică mai greu și distanța parcursă este mică. – Un shaft prea flexibil prin raport cu viteza de balans, se deformează la impact: traiectoria mingii este prea înaltă și oferă impresia de a nu ști unde se situează capul crosei în timpul balansului. |Crosa 3 din lemn este una strategică deoarece înlocuiește crosa driver, asigurând mai multă precizie loviturilor de la distanță.
Brand: INESIS
Categoria: Toate sporturile / Golf, Crose golf, Crose golf INESIS 500
Crosă Lemn 3 Golf 500 Mărimea 2 Viteză Medie Dreptaci
Crosă Lemn 3 Golf 500 Mărimea 2 Viteză Medie Dreptaci

Crosă Lemn 3 Golf 500 Mărimea 2 Viteză Medie Dreptaci